Pages Menu
Categories Menu

Ksiegowosc a dane w chmurze

Ksiegowosc a dane w chmurze

Ostatnio Porady minutę Sezonu Podatkowego

Po wielu latach posiadania „dzień podatkowy” wkradać się na mnie, ja w końcu znaleźć kilka wspaniałych wytyczne do obsługi ostatniej chwili szczytu.

1) Zbierz FORMY potrzebujesz. Można dostać je w Internecie pod adresem http://www.irs.gov/formspubs/index.html. Albo można iść na pocztę lub, jeśli używasz Turbo podatkowe, formularze są dostarczane z programem.rng.pl/pl/oferta/wynajem-dlugoterminowy/

2) uzyskać wszystkie dokumentacji razem z wyprzedzeniem. Obejmuje W-2 i 1099 formy. Jeżeli nie otrzymaliśmy je do dnia 31 stycznia, zadzwoń firmę. Nie zapomnij zapisać kopię dla plików.

3) wykazywać odliczeń. Przejdź przez swoje wpływy na wydatki w danym roku. Obejmuje odzież i inne przedmioty podarowane organizacjom charytatywnym, koszty leczenia, stanu i podatków miejskich płaconych odsetek od kredytów hipotecznych, oraz telefon komórkowy wykorzystywanych do działalności gospodarczej. Można też odliczyć wydatki związane z pracą, takie jak klasy, szkolenia lub książek. Jeśli szukasz pracy, są szanse, zgarnął kosztów od poszukiwania pracy (Wznowienie drukowania, kopiowania i podróży do wywiadów) – są one uważane za ulgi podatkowe.

4) rozpatruje podawcze. Trzy wielkie powody: dostarcza potwierdzenia tak szybko, jak jest odbierany Twój zysk, zapewnia zwrot szybciej i nie ma szans na zeznaniu podatkowym do „zgubić się w mail”. Ta strona internetowa zawiera listę partnerów zalecanych przez IRS do łatwego zgłoszenia online: http://www.irs.gov/efile/index.html.

5) wszelkie straty z zeszłego roku? Masz prawo do odliczenia do $ 3000 w straty kapitałowe netto rocznie. Nie zapomnij o przeniesienie straty z ubiegłego roku (do 3000 $ rocznie).

6) przyczynić się do IRA za rok 2003. Masz czas do 15 kwietnia, aby przyczynić się do $ 4000 do swojej tradycyjnej lub Roth IRA, w odniesieniu do poprzedniego roku.
Artykuł napisany przez: